بیانیه اولین نشست رؤسای واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال 96

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۰ کد : ۱۶۵۹۶ اخبار
در پایان اولین نشست رؤسای واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی با هیأت رئیسه دانشگاه در سال 96 که به میزبانی واحد استانی بوشهر و در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برگزار شد بیانیه ای قرائت شد.
بیانیه اولین نشست رؤسای واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال 96

در پایان اولین نشست رؤسای واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی با هیأت رئیسه دانشگاه در سال 96 که به میزبانی واحد استانی بوشهر و در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برگزار شد بیانیه ای قرائت شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی متن بیانیه به شرح زیر می‌باشد:

بسمه تعالی

در راستای پیگیری اهداف و مأموریت­های دانشگاه جامع علمی کاربردی  و در آستانه عید سعید مبعث رسول اکرم (صلی اله علیه و آله) اولین گردهمایی روسای واحدهای استانی در سال جدید با حضور هیأت رئیسه دانشگاه در روزهای 30 تا 31 فروردین ماه96 به میزبانی واحد استانی بوشهر ، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برگزار شد.

شرکت­کنندگان در این نشست ضمن بررسی مسائل آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجرایی در سال جدید، روشها و رویکردهای خود را برای تقویت و کیفی نمودن آموزشهای مهارتی، به عنوان یک وظیفه ملی و تکلیف قانونی ارائه نمودند.

شرکت­کنندگان در این نشست با الهام از بیانات حکیمانه مقام معظم رهبری  مد ظله العالی مبنی بر نامگذاری سال جدید به عنوان «اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال» و آغاز برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران، رهنمودهای معظم له و تأکیدات ریاست محترم جمهوری را نقطه عطفی در مسیر توسعه آموزشهای مهارتی دانسته و ضمن اعلام آمادگی برای تحقق این هدف متعالی موارد زیر را مورد تأکید قرار دادند:

1- دانشگاه جامع علمی کاربردی خود را موظف به تحقق بخشیدن مطالبه به حق مقام معظم رهبری از طریق اجرای کیفی آموزشهای مهارتی دانسته و تمامی مساعی خود را در این راستا بکار خواهد گرفت.

2- تمرکز بر آموزشهای مهارت محور با شناسایی زمینه های مهارتی روز و مورد نیاز کشور در سطوح مختلف و ارتقاء کیفیت آموزشهای علمی کاربردی که منجر به اشتغال مولد و توسعه پایدار می شود، مورد تاکید قرار گرفت.

3- شتاب دادن به ایجاد دانشگاه نسل سوم جهت تکمیل آموزش­های نظری با آموزشهای مهارتی و علمی کاربردی در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی از الزامات آموزش عالی کشور می باشد.

4- استقرار نظام صلاحیت­های حرفه­ای و رویکرد ویژه برای نهادینه­کردن نظام آموزش­های مهارتی مورد تاکید در برنامه توسعه ششم کشور مورد توجه ویژه قرار گیرد.

5- توسعه پژوهش های کاربردی و تاسیس خوشه های فناور و مراکز رشد در کنار مراکز علمی کاربردی در اولویت برنامه های دانشگاه جامع علمی کاربردی می باشد.

درخاتمه، شرکت کنندگان در گردهمایی، در آستانه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران و انتخابات شوراهای اسلامی، شرکت حداکثری و پرشور اقشار مختلف جامعه،  بویژه دانشگاهیان را نشانگر وحدت و یکپارچگی ملی و تضمین کننده امنیت پایدار و یأس دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران دانسته و همگان را به شرکت پرشور در انتخابات پیش رو دعوت می نمایند.


نظر شما :