کارگاه آموزشی استارت آپ و مرکز رشد و نوآوری برگزار شد

۲۳ تیر ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۳ کد : ۴۴۶۱۶ اخبار
کارگاه آموزشی استارت آپ و مرکز رشد و نوآوری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه: کارگاه آموزشی رویداد شتاب(استارت آپ) و مراکز رشد و نوآوری با حضور معاون علمی، مسئول اداره پژوهش و کارآفرینی واحد استانی و جمعی از روسا و کارشناسان مراکز علمی کاربردی استان برگزار گردید.

در ابتدای این کارگاه معاون علمی واحد استانی گفت: مراکز نوآوری با هدف جذب خلاقیت و نوآوری‌های افراد و تبدیل آن به یک محصول قابل عرضه به بازار و همچنین حمایت از طرح‌های پژوهشی و ایجاد بستر برای کارآفرینی، اشتغال و تجاری سازی ایده‌ها و محصولات شکل می‌گیرند.

دکتر سلیمان شفیعی ادامه داد: با توجه به ماموریت دانشگاه مراکز آموزشی باید در سال 1398 نسبت به ایجاد مرکز نوآوری اقدام نمایند و پیش نیاز ایجاد مرکز نوآوری برگزاری رویداد شتاب(استارت آپ) است.

وی افزود: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی آشنایی مراکز علمی کاربردی استان با ماهیت مراکز رشد و نوآوری و شیوه برگزاری استارت آپ ها می‌باشد و مراکز باید ظرف مدت 2 هفته نسبت به ارائه طرح مقدماتی رویداد شتاب تخصصی خود به کمیته پژوهش و کارآفرینی واحد استانی اقدام کنند.

همچنین در این کارگاه مهندس حریری ضمن تشریح مبانی اصلی استارت آپ‌ها و مراکز رشد و نوآوری گفت: در مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان یک دانشگاه کارآفرین باید مشاوره شغلی و محیط کار مناسب در قالب مراکز رشد و نوآوری در اختیار دانشجویان قرار بگیرد.

مسئول اداره پژوهش و دفتر کارآفرینی واحد استانی افزود: رویدادهای شتاب(استارت آپ) می‌توانند با ارائه ایده توسط دانشجویان و مشاوره مسئولان دفاترکارآفرینی مراکز علمی کاربردی از درون همین مراکز رشد و نوآوری شکل بگیرند.

کلید واژه ها: مراکز رشد نوآوریرویداد شتاباستارت آپدانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه


نظر شما :