چهارهزار دانشجوی دانشگاه علمی کاربردی کربلایی می شوند

۱۰ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۸ کد : ۴۶۰۵۶ اخبار
دانشگاه جامع علمی کاربردی امسال برای نخستین بار چهارمین موکب خود را در مرز خسروی(کرمانشاه) راه اندازی خواهد کرد
چهارهزار دانشجوی دانشگاه علمی کاربردی کربلایی می شوند

به نقل از خبرگزاری فارس، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: این دانشگاه در ایام اربعین در چهار نقطه مرزی کشور موکب دارد و نزدیک به چهار هزار دانشجوی خود را در سراسر کشور از 10  روز قبل از روز اربعین به عتبات اعزام خواهد کرد.

سید احمدرضا پیش بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به مشارکت این دانشگاه در اعزام دانشجویان به عتبات گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی با استقرار 3 موکب در مرزهای چزابه، مهران و سیستان و بلوچستان فعالیت خدماتی و فرهنگی دارد به طوری که در موکب مرز چزابه به دانشجویان دختر خدمات رفاهی داده می شود و در مرز مهران نیز زائران عتبات از خدمات موکب دانشگاه بهره مند خواهند شد و در نهایت در مرز سیستان و بلوچستان نیز دانشگاه علمی کاربردی از زائران کشورهای پاکستان و افغانستان استقبال می‌کند.

چهارمین موکب دانشگاه علمی کاربردی در مرز خسروی فعال می شود

وی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی امسال برای نخستین بار چهارمین موکب خود را در مرز خسروی(کرمانشاه) راه اندازی خواهد کرد و در آنجا دانشجویان واحدهای استانی خدمات رفاهی ارائه خواهند داد.

امتحانات دانشجویان لغو شده و مرخصی تحصیلی می‌گیرند

دکتر پیش بین تصریح کرد: به دانشجویانی که در واحدهای استانی به عتبات اعزام می شوند مرخصی تحصیلی می‌دهیم و همچنین امتحانات آنها لغو شده و در تاریخ دیگری برگزار خواهد شد، این در حالی است که امسال واحدهای استانی دانشگاه علمی کاربردی برای اعزام دانشجویان زیارت اولی تسهیلات رفت و برگشت به عتبات را در نظر گرفته اند.

 بیش از30 دستگاه اتوبوس برای انتقال دانشجویان به کربلا

وی اضافه کرد: در مراکز دانشگاه علمی کاربردی در هر استان یک اتوبوس برای انتقال دانشجویان وجود دارد که در مجموع بیش از30 دستگاه اتوبوس دانشجویان را از مرزهای مختلف کشور به کربلا منتقل می‌کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: زمان اعزام دانشجویان به عتبات  10 روز قبل از روز اربعین است.

کلید واژه ها: عتبات عالیاتکربلاموکب دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاهمرز خسروی


نظر شما :