دانشجویان مراکز علمی کاربردی دولتی به مراکز غیردولتی منتقل شدند

۰۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۷:۵۰ کد : ۴۶۴۱۸ اخبار
پذیرش دانشجو برای مهر ۹۸ در هشت مرکز علمی کاربردی غیردولتی استان کرمانشاه انجام شد
دانشجویان مراکز علمی کاربردی دولتی به مراکز غیردولتی منتقل شدند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه: دکتر رادملکشاهی رییس این دانشگاه با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به مصوبه سال 96 شورای عالی اداری مبنی بر توقف پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی دولتی اشاره کرد و گفت: طبق این مصوبه از مجموع 19 مرکز علمی کاربردی که در سطح استان بود، در 10 مرکز که دولتی بودند دیگر امکان پذیرش دانشجو نداشتیم، مگر آنکه به بخش غیردولتی واگذار می‌شدند.

وی تصریح کرد: مراکز علمی کاربردی مهارت‌های پیشرفته، فنی حرفه‌ای پاوه، فنی حرفه‌ای سنقر، بهزیستی، جهادکشاورزی ماهیدشت، جهاد کشاورزی سرپلذهاب، فرهنگ و هنر، بنیاد شهید، مجتمع آموزشی پژوهشی غرب و میراث بیستون، 10 مرکزی در استان بودند که طبق این مصوبه از نیم سال دوم سال تحصیلی 96-97 پذیرش دانشجو در آنها متوقف شد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه گفت: باتوجه به اینکه اتمام تحصیل دانشجویان در حال تحصیل در این مراکز چهار ترم طول می‌کشید، بنابراین 31 شهریور 98 به عنوان پایان کار این مراکز اعلام شد.

وی افزود: در حالیکه از قبل این تاریخ را به عنوان پایان کار مراکز علمی کاربردی دولتی کشور اعلام کرده بودند، با این وجود دانشجویانی در این مراکز داشتیم که به دلایل خاص از جمله مرخصی تحصیلی یا عدم پاس کردن واحدهایشان هنوز فارغ التحصیل نشده‌اند، لذا با پیش بینی‌هایی که از قبل کرده بودیم، این دانشجویان برای گذراندن واحدهای باقی مانده خود به مراکز غیردولتی منتقل شدند.

دکتر رادملکشاهی تعداد دانشجویان باقی مانده این مراکز که هنوز فارغ التحصیل نشده‌اند را 230 نفر اعلام کرد و گفت: تعدادی از این دانشجویان را که بیشتر از مراکز علمی کاربردی بهزیستی و بنیاد شهید هستند به مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی منتقل کرده‌ایم. علاوه بر انتقال دانشجویان کدرشته‌ها را هم به این مرکز داده‌ایم تا بتواند برای جذب دانشجو در این کدرشته‌ها ماموریتش را ادامه دهد.

دکتر رادملکشاهی در خصوص  تعطیلی مرکز علمی کاربردی دادگستری کرمانشاه گفت: تعطیلی این مرکز بدلیلی غیر از مصوبه دولت بود زیرا این مرکز به موسسه علمی کاربردی قوه قضائیه(شهید قدوسی) وابستگی داشت و بخاطر عدم تمایل موسسه به ادامه کار در استان کرمانشاه تعطیل شد. بیش از 200 دانشجوی این مرکز نیز به مرکز علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی انتقال داده شدند.

وی با اشاره به تعطیلی مرکز فرهنگ و هنر، افزود: حدود 85 دانشجوی فارغ التحصیل نشده این مرکز را هم به مرکز علمی‌کاربردی سازمان همیاری شهرداری منتقل کردیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کرمانشاه در ادامه به انتقاداتی که این روزها در فضای مجازی و رسانه‌های استان در خصوص تعطیلی مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر می‌شود اشاره کرد و گفت: از همان زمانی که دستورالعمل توقف دانشجو در این مراکز به استان ابلاغ شد آن را بارها در رسانه‌ها مطرح کردیم، اما تا وقتی تعطیل نشد کسی باورش نکرد.

دکتر رادملکشاهی تصریح کرد: چون نمی‌خواستیم نه این مرکز و نه سایر مراکز دولتی استان تعطیل شوند، بنابراین از همان دو سال پیش برای واگذاری آنها به بخش خصوصی فراخوان دادیم، اما افرادی که مراجعه می‌کردند، شرایط واگذاری را نداشتند.

وی از عدم اقدام مجموعه استان برای جلوگیری از انحلال مراکز علمی کاربردی دولتی استان بویژه مرکز علمی‌کاربردی فرهنگ و هنر انتقاد کرد و گفت: زمانی که خبر انحلال مراکز دولتی علمی کاربردی استان اعلام شد، انتظار داشتیم بزرگان فرهنگ و هنر شهر که چهره ملی دارند و نیز مجموعه مدیریتی استان برای جلوگیری از انحلال آنها وارد عمل شده و رایزنی‌هایی داشته باشند، اما این امر انجام نگرفت.

رییس دانشگاه علمی‌کاربردی کرمانشاه یادآور شد: برخی از این مراکز تعطیل شده در قبال دانشجویان و مدرسان حق‌التدریس خود تعهداتی دارند که ملزم هستند ظرف ماه‌های آینده به این تعهدات عمل کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پذیرش دانشجو برای مهر 98 در هشت مرکز علمی کاربردی غیردولتی استان کرمانشاه انجام شد که با توجه به تعطیلی مراکز علمی کاربردی دولتی و کاهش کدرشته محل‌های ما نسبت به سال‌های گذشته، پذیرش خوبی بود.

کلید واژه ها: نشست خبری رییس دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه


( ۱ )

نظر شما :