نشست هم اندیشی تحلیل روشها و تجارب همکاری مشترک ایران و آلمان در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد

۰۶ آذر ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۵ کد : ۴۷۲۵۴ اخبار
در این نشست دکتر خسروی رئیس مرکز علمی‌کاربردی امام‌رضا(ع) کرمانشاه در خصوص تاثیر آموزش‌های مهارتی در اقتصاد سخن گفت.

با حضور دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر دلاور مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین المللی جمعی از مدیران، کارشناسان و مربیان و اساتید بخش های مهارتی مراکز فنی و حرفه ای و همچنین بنگاه های اقتصادی و روسا و نمایندگان کانون­های انجمن­های صنفی و کارفرمایی و کارگری، نشست هم اندیشی تحلیل روش­ها و تجارب همکاری مشترک ایران و آلمان در زمینه آموزش مهارتی حرفه­ای در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این نشست رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی به فعالیت های گسترده این دانشگاه در زمینه‌ آموزش‌های مهارتی اشاره کرد و گفت: این دانشگاه به عنوان اولین متولی آموزش مهارتی کشور از صفر تا صد فرآیند آموزش را عهده‌دار است. بنابراین انتظار می­رود که در این نشست کارشناسی نسبت به بررسی و ارائه پیشنهاد ساختار مطلوب مبتنی بر تجربیات آلمان در تمام ابعاد آموزشی به ویژه در حوزه آموزش و بازآموزی مربیان و مدرسان هم­اندیشی انجام پذیرد.

سپس دکتر نیکویی مشاور دفتر همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی به تشریح سیستم دوال آموزش حرفه­ای آلمان و ویژگی­های این سیستم و همچنین تحلیل روش­ها و تجارب طرح دوره­های آموزشی هجده­ماهه پرداخت.

وی در قسمت دوم سخنرانی خود به فرآیند طرح دوره­های هجده ماهه پرداخت و ضمن اشاره به مراحل تبادل نظرات اولیه و بازدیدهای مطالعاتی متقابل طرف­های ایرانی و آلمانی و اهداف و موضوعات توافق نامه همکاری، ساختار کمیته­های کارشناسی و وظایف آنها و تشکیل گروه ترانسفر متشکل از کارشناسان و استاد مربیان هریک از حرفه­های دهگانه را معرفی و در پایان ساختار شبکه انتقال که موجب تداوم و تسریع در اجرای مراحل طرح و ارتقای کیفیت آن شده است را تشریح کرد.

در ادامه مهندس عطاردیان رئیس کانون عالی انجمن­های صنفی کارفرمایی ایران با اشاره به نیاز بنگاه­های اقتصادی و انجمن­های صنفی کارفرمایی به وجود نیروی انسانی ماهر در این خصوص تاکید کرد.

سپس دکتر خسروی رئیس مرکز علمی کاربردی امام رضا (ع) کرمانشاه با ذکر مقدمه­ای از مساله ارتباط آموزش­های دانشگاهی با نیازهای عرصه عمل واقعی نظیر صنعت و خدمات اجتماعی در ایران از دیدگاه اقتصادی، به تبیین مساله موصوف با لحاظ نهادهای اجتماعی و حاکمیتی پرداخت و اظهار داشت: آموزش‌های مهارتی به تقویت بخش­هایی از اقتصاد منجر می­شود.

در ادامه دو نفر از آموزش دیدگان طرح دوره های 18 ماهه به ارائه سوابق و تجربیات خود در این حوزه پرداختند.

در پایان نیز دکتر دلاور ضمن جمع بندی مطالب ارائه شده به سوالات مطرح شده پاسخ داد.

کلید واژه ها: نشست مشترک ایران و آلماندانشگاه جامع علمی کاربردیمرکز علمی کاربردی امام رضا(ع) کرمانشاه


نظر شما :