جذب مدرس حق التدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی

۰۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۵ کد : ۴۷۸۲۹ اخبار
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در نشست خبری که بعدازظهر شنبه ۷ دی‌ماه در سازمان مرکزی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی در خصوص ضوابط و شرایط فراخوان مدرسان تدریس برگزار شد گفت: سومین دوره از فراخوان مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی در ماه جاری آغاز می‌شود.
جذب مدرس حق التدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در نشست خبری که بعدازظهر شنبه 7 دی‌ماه در سازمان مرکزی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی در خصوص ضوابط و شرایط فراخوان مدرسان تدریس برگزار شد گفت: سومین دوره از فراخوان مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی در ماه جاری آغاز می‌شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: کمترین نیاز دانشگاه به مدرس در استان خراسان شمالی با ۶۲ مدرس بوده و بیشترین نیاز دانشگاه به مدرس در استان تهران با هزار و ۱۱۲ مدرس است.

رییس دانشگاه علمی کاربردی با اشاره به وجود سی هزار مدرس در دانشگاه علمی‌کاربردی گفت: خوشبختانه کار ساماندهی مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی به اتمام رسید به طوری که آذر ماه پایان طرح ساماندهی مدرسان دانشگاه بود، اکنون همه مدرسان ما دارای مجوز هستند و مبتنی بر هیات جذب فعالیت می‌کنند.
وی ادامه داد: وضعیت پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی امسال با رشد خوبی همراه بوده است به طوری که در مهر، آبان و آذر پذیرش دانشجو در دانشگاه نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
دکتر محمد حسین امید افزود: پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی امسال در مقطع کاردانی ۵۲ هزارو ۸۲۷ نفر بوده و در مقطع کارشناسی ۴۶ هزارو ۴۶۱ نفر ثبت نام کرده ایم که در مجموع ۹۹ هزارو ۲۸۸ دانشجو پذیرش شده اند و می‌توان گفت ۲۴ درصد نسبت به سال ۹۷ در پذیرش دانشجو رشد داشته‌ایم.
وی تصریح کرد: امروز ما شاهد افزایش تعداد دانشجو و کاهش سن آنها هستیم همچنین در زمینه اشتغال دانش آموختگان نیز باید بگویم ۹۰ درصد دانشجویان ما دارای شغل در رشته تحصیلی خود هستند البته برای دانشجویان شاغل نیز دوره های کوتاه مدت و تک درس نیز در نظر گرفته ایم در واقع باید اشاره کنم اشتغال دانشجویان ما نسبت به سایر دانشگاه‌ها بیشتر است.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اضافه کرد: در حال حاضر این دانشگاه نیازمند پنج هزار و ۷۱۳ مدرس است که در قالب نیروی حق التدریس فعالیت کنند. از طرفی باید بگویم این دانشگاه به هیچ عنوان استخدام ندارد و این نیروها بعد از ارزیابی و کسب امتیاز لازم، مجوز تدریس می‌گیرند البته در این دوره از فراخوان شرط معدل ۱۶ و حداقل سن ۲۸ را در نظر گرفته‌ایم و در مجموع متقاضیان باید ۲۰ امتیاز دریافت کنند.
وی افزود: اگر متقاضیان این دوره از فراخوان کمتر از نیاز ما باشند همه آنها بعد از ارزیابی، مجوز تدریس می‌گیرند، اما اگر بیشتر از نیاز ثبت نام کنند توسط سامانه دانشگاه جامع علمی کاربردی پالایش خواهند شد به این معنی که یک کارگروه تخصصی به ارزیابی متقاضیان می‌پردازند این در حالی است که نتایج این دوره از فراخوان مدرسان ظرف ۳۲ هفته اعلام می شود به طوری که برای مهرماه سال آینده از مدرسان که مجوز تدریس گرفته‌اند دعوت به همکاری می‌شود.

جزئیات فراخوان جذب مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی

کلید واژه ها: فراخوان مدرس حق التدریسدانشگاه جامع علمی کاربردی


( ۱۰ )

نظر شما :