اعلام خبر پذیرش دانشجوی کارشناسی ناپیوسته مهرماه ۱۴۰۱ در نشست خبری رئیس دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه با اصحاب رسانه

۰۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۴۷ کد : ۶۱۷۷۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۵
اعلام خبر پذیرش دانشجوی کارشناسی ناپیوسته مهرماه ۱۴۰۱ در نشست خبری رئیس دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه با اصحاب رسانه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه ، حسن شرفی رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه از اعلام ثبت نام پذیرش دانشجوی کارشناسی در مهرماه 1401 خبر داد و اظهار داشت: در سال جاری و با پذیرش ورودی های جدید به دنبال توسعه و گسترش رشته های مورد نیاز روز جامعه  و ایجاد اشتغال پایدار هستیم.

وی گفت: در حال حاضر 48 رشته جدید در مرکز آموزش جامع علمی کاربردی در استان اضافه شده که از این تعداد 26 رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته  و 22 رشته نیز در مقطع کاردانی ناپیوسته و در مجموع 143 کدرشته محل در استان کرمانشاه، دانشجو می پذیرد.

شرفی با تاکید بر این موضوع که دانشگاه به دنبال کسب سهم عمده و موثری در اشتغال و بازار کار کنونی جامعه است افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی بعنوان دانشگاه نسل چهارم و کارآفرین صرفا به دنبال گسترش و افزایش تعداد فارغ التحصیلان نیست و برای همیاری و کمک به اشتغال و دانش آموختگان مورد نیاز بازار کار تمهیداتی از قبیل ایجاد سرفصل رشته های جدید و خاص اندیشیده است.

وی افزود: دانشگاه با رویکرد مهارتی و کابردی قصد دارد سهم عمده و موثری را در اشتغال کشور به عهده گرفته و جهت دهی علمی از اهداف ویژه به شمار می رود.در همین راستا آمایش آموزشهای مهارتی را با توجه به ظرفیتها و توانمندیها انجام داده که خوشبختانه سند آمایش آموزشهای مهارتی استان نیز توسط واحد استانی تدوین گردیده است.

وی افزود: برنامه های دانشگاه علمی کاربردی در راستای کاهش مشکلات کشور و بیکاری بوده و به تبع آن رشته هایی که مورد نیاز بازار کار است را در دستور پذیرش دانشجو، کنجانده است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه بیان کرد: یکی از ویژگی های این دانشگاه بازنگری در سرفصل های دروس بوده و خود دانشگاه می تواند سرفصل های دروس آموزشی را بنابر نیاز جامعه تغییر دهد. همچنین رشته های جدیدی از جمله تولید محتوای دیجیتال، مربی گری ورزشی در رشته های آمادگی جسمانی، پرورش اندام، بوکس، فوتبال، کاردانی تولید دارو، کارشناسی نوازندگی موسیقی و… از جمله رشته های پر مخاطبی است که با اضافه شدن در سال جاری می تواند جهت دهی شغلی را بر افراد و خانواده ها بر عهده بگیرد.

وی گفت: ثبت نام پذیرش دانشجوی کارشناسی مهرماه 1401 از یک تیر ماه آغاز و دانشجویان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و همچنین مراکز دانشگاه در سطح استان ثبت نام خود را انجام دهند.

شرفی در پایان گفت: مبلغ وام دانشجویی در سال جاری یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده و همچنین شهریه این دانشگاه نیز در سال جاری یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین گردیده است.

 

کلید واژه ها: پذیرش دانشجو دانشگاه علمی کاربردی مهرماه 1401 پذیرش دانشجوی دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه