دکتر امید رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی درنشست خبری با اصحاب رسانه:

مراکز دولتی در دوره‌های پودمانی می‌توانند با دانشگاه جامع علمی کاربردی همکاری داشته باشند

۲۰ مهر ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۸ کد : ۴۶۶۵۱ اخبار
بعد از ۲۷ سال از تاسیس دانشگاه، مراکز آموزش علمی کاربردی برای اولین بار دارای اساسنامه مصوب شورای گسترش شده‌اند.
مراکز دولتی در دوره‌های پودمانی می‌توانند با دانشگاه جامع علمی کاربردی همکاری داشته باشند

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان همدان، رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی در نشست خبری که با اصحاب رسانه در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشگاه علمی‌کاربردی همدان برگزار شد، گفت: آزمونهای متمرکز در جهت توسعه کیفی دوره های مهارتی در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: سرفصلهای دانشگاه باید در تمام مراکز آموزش علمی کاربردی سراسر کشور به طور یکسان تدریس شوند و از نیمسال اول سال تحصیلی جاری همه استانهای کشور موظف هستند در دروسی که دانشگاه تعیین میکند آزمونهای سراسری متمرکز را برگزار کنند.

  دکتر امید ادامه داد: برای اولین بار شاهد رو نمائی از 20 عنوان کتاب درسی بودیم که در راستای سیاست کیفیت گرائی دانشگاه است و کتابهائی که رو نمائی شد به طور الکترونیکی و مجانی در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.
وی افزود: استارتاپها در سراسر کشور بر اساس ظرفیتهای منطقه برگزار خواهند شد و در استان همدان هم استارتاپ انگور برگزار خواهد شد.

بعد از 27 سال از تاسیس دانشگاه، مراکز آموزش علمی کاربردی برای اولین بار دارای اساسنامه مصوب شورای گسترش شده اند. در قانون برنامه ششم، از دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان دانشگاهی که  باید مورد حمایت قرار بگیرد، نام برده شده است .

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: مراکز آموزش دولتی نمیتوانند در دوره‌های مقطع دار حضور داشته باشند ولی می‌توانند در دوره‌های پودمانی با دانشگاه جامع علمی کاربردی همکاری کنند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه، دانشگاههای سطح اول قرار است که به نسبت 22 دانشجو به ازای هر استاد برسند که در دانشگاه جامع علمی کاربردی این نسبت زیر 10 است و این نشان دهنده این موضوع است که دانشگاه در این زمینه از وضعیت مناسبی برخوردار است  و داوطلبان حق انتخاب بیشتری دارند.

وی در پایان تصریح کرد: امسال همانطور که مراکز علمی کاربردی سطح بندی شدند به سطح بندی مدرسین هم خواهیم پرداخت که این امر به ارتقا کیفیت در دانشگاه کمک خواهد نمود.

 

کلید واژه ها: نشست خبری دکتر امید رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی


نظر شما :