معاون دانشگاه علمی‌کاربردی کرمانشاه:

در مناظره دانشجویان تحمل دید مخالف را تمرین می‌کنند

نتیجه گیری صحیح از مناظرات دانشجویی می‌تواند به توسعه پایدار کشور کمک کند.
۰۲ آذر ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۰ کد : ۴۷۱۷۲ اخبار
در مناظره دانشجویان تحمل دید مخالف را تمرین می‌کنند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه: اختتامیه مرحله استانی سومین دوره مسابقات مناظره دانشجویی با حضور دکتر رادملکشاهی رییس این دانشگاه، دکتر غفاری معاون اجرایی، جمعی از مسئولین و اساتید دانشگاه‌های استان و همچنین جمعی از دانشجویان این دانشگاه در محل مرکز علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی برگزار شد.

معاون اجرایی دانشگاه علمی‌کاربردی استان کرمانشاه در پایان این مسابقات گفت: انتظار است خروجی مسابقات مناظره دانشجویی تبیین کننده فرهنگ گفتگو باشد.

دکتر داریوش غفاری گفت: آن چیزی که مناظره را از دیگر گفتگوها متمایز می‌کند حقیقت طلبی در مناظره است و در مناظره حق‌جویی مطرح است، بنابراین در مناظره غالب و مغلوب نداریم و هر دو گروه که حق را تشخیص دادند، باید تبعیت کنند.

دکتر غفاری اظهار کرد: واکاوی افکار، حقیقت‌جویی و روشنگری تبیین کننده ویژگی عالمانه مناظره است.

وی افزود: در مناظره گفتگوها باید بر اساس دانش و با روش منطق علمی انجام شود، لذا تقلید ستیزی و دوری از تعصبات از اهداف کلی مناظره است.

دکتر داریوش غفاری خاطرنشان کرد: رویداد مناظره توانسته جمعی از دانشجویان را به خود جلب کند که این یک رویداد فکری با انگیزه فرهنگی است.

دکتر غفاری تصریح کرد: در مناظره دانشجویان تحمل دید مخالف را تمرین می‌کنند، لذا وقتی وارد جامعه می‌شوند از آستانه تحمل بالایی برخوردار خواهند بود.

وی گفت: آگاهی بخشی، روشنگری، اشاعه فرهنگ انتقاد پذیری و خردورزی از انگیزهای اصلی مناظرات دانشجویی است.

معاون دانشگاه علمی‌کاربردی کرمانشاه در پایان سخنان خود اظهار داشت: نتیجه گیری صحیح از مناظرات دانشجویی می‌تواند به توسعه پایدار کشور کمک کند.

گفتی است در مسابقه پایانی مرحله استانی سومین دوره مسابقات مناظره دانشجویی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی در واحد استان کرمانشاه تیم ماد از مرکز علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی توانست با کسب امتیاز بیشتر، به عنوان تیم برتر این مسابقات معرفی و به مرحله کشوری راه یابد.

کلید واژه ها: مسابقات مناظره دانشجویی مراکز علمی کاربردی استان کرمانشاهدانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه


نظر شما :