آموزش‌های مهارتی به حل معضل بیکاری استان کمک می‌کند

۰۱ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۵ کد : ۴۷۷۲۹ اخبار
آموزش‌های مهارتی به حل معضل بیکاری استان کمک می‌کند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی‌کاربردی کرمانشاه: در آستانه برپایی نمایشگاه استانی پژوهش و فناوری کرمانشاه، نشست خبری رییس این دانشگاه با اصحاب رسانه با هدف تشریح دستاوردها و برنامه‌های مراکز علمی‌کاربردی استان، صبح امروز در محل واحد استانی برگزار شد.

در این نشست خبری دکتر مزدک رادملکشاهی: هدف دانشگاه علمی کاربردی استان از حضور در نمایشگاه پژوهش و فناوری کرمانشاه را معرفی رشته‌های تحصیلی شغل محور و به تصویر کشیدن مهارت‌های کاربردی لازم جهت احراز این مشاغل، اعلام کرد.

رییس دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه با اشاره به برگزاری نمایشگاه استانی پژوهش و فناوری از دوم تا چهارم دی‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های استان واقع در مجاورت پارک شاهد، گفت: برای تمامی لحظات حضور این دانشگاه در نمایشگاه مذکور برنامه ریزی داریم و در اجرای کارگاه‌های آموزشی آن مشارکت فعال خواهیم داشت.

دکتر رادملکشاهی ادامه داد: غرفه دانشگاه علمی کاربردی در این نمایشگاه از بزرگترین غرفه‌ها است و فضای مناسب برای معرفی دستاوردهای مراکز علمی‌کاربردی استان در این غرفه موجود است.

وی افزود: علاوه بر نمایش دستاوردها و معرفی رشته‌های تحصیلی شغل محور این دانشگاه، از پوستر رویدادهای شتاب واحد استانی و مراکز دانشگاه علمی‌کاربردی کرمانشاه در نمایشگاه پژوهش و فناوری رونمایی می‌شود.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کرمانشاه گفت: توجه به رشته‌های تحصیلی حوزه مدیریت و خدمات اجتماعی می‌تواند اشتغال مناسبی در استان ایجاد کند و در این مسیر دانشگاه جامع علمی‌کاربردی آماده برگزاری دوره‌های کوتاه مدت و بلند مدت(مقاطع کاردانی و کارشناسی و ...) است.

دکتر رادملکشاهی با اشاره به اینکه از دلایل بالا بودن نرخ بیکاری در کرمانشاه، نبود آموزش‌های مهارتی است؛ تصریح کرد: حضور نماینده دانشگاه علمی‌کاربردی در کارگروه اشتغال استان ضروری است.

پذیرش دانشجو در بهمن ماه سال جاری، فراخوان جذب مدرس در دی‌ماه 1398 و سایر جزییات نمایشگاه و استارت‌آپ‌های مراکز علمی‌کاربردی استان، از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست خبری بود.

خاطرنشان می‌سازد غرفه دانشگاه جامع علمی‌کاربردی واحد استان کرمانشاه در نمایشگاه استانی هفته پژوهش و فناوری، از تاریخ دوم الی چهارم دی‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی واقع در پارک شاهد از ساعت 9 صبح تا 18 عصر، پذیرای عموم بازدیدکنندگان است.

کلید واژه ها: نشست خبری رییس دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاهنمایشگاه هفته پژوهشنمایشگاه دستاورد کرمانشاه دانشگاه


نظر شما :