آیین اختتامیه جشنواره ایثار دانشجویی با حضور رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد

۱۰ دی ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۲ کد : ۵۳۰۷۶ اخبار

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه: آیین اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی هنری ایثار دانشجویی با حضور دکتر امید رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، دکتر شرفی سرپرست دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه، مسئولان واحد استانی و جمعی از خانواده های معزز شهدا و ایثارگران برگزار شد.

در این مراسم دکتر امید رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور ضمن گرامی داشت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با اشاره به روز بصیرت و میثاق امت با ولایت گفت: مردم با بصیرت ایران، با تاسی از فرهنگ عاشورایی، حمایت خود را از مقام عظمای ولایت و وفاداری خود را به نظام مقدس اسلامی و ارزشهای شهدای انقلاب به جهانیان نشان داد.

دکتر امید در ادامه به فعالیت های مختلف آموزشی و فرهنگی سال های اخیر در دانشگاه جامع علمی کاربردی اشاره کرد و گفت: با هدف افزایش کیفیت در دانشگاه جامع علمی کاربردی طرح های سطح بندی مراکز آموزشی و پایش مدرسان دانشگاه به مرحله اجرا درآمد و اینک دانشگاه جامع علمی کاربردی در شرایط مناسبی برای پرورش دانشجویان مهارتی و ایجاد اشتغال در کشور است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: این دانشگاه برنامه های مناسبی برای علاقه مندان در حوزه های مختلف فرهنگی، ورزشی و هنری دارد که برگزاری همین جشنواره ها، جشنواره قرآن و عترت، مسابقات ورزشی و تاکید بر فعالیت کانون های فرهنگی و هنری نمودهای اصلی آن است.

دکتر امید اضافه کرد: دانشجویان باید در خصوص کیفیت آموزشهای مرکز علمی کاربردی خود مطالبه گر باشند و هرگونه کمی و کاستی را به سلسله مراتب دانشگاه یعنی مسئولان مرکز، مسئولان واحد استانی و مسئولان ستاد مرکزی دانشگاه گزارش کنند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی در پایان سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای انقلاب اسلامی ایران گفت: امیدوارم شاهد برگزاری چنین مراسماتی در مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی باشیم زیرا زنده نگه داشتن یاد شهدا و تقدیر از ایثارگران و خانواده های آنان از وظایف همه ما است.

همچنین سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه در آیین اختتامیه جشنواره ایثار دانشجویی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و ایثارگری ها و از خودگذشتگی آنها گفت: شهدا سرمایه های ارزشمند انقلاب اسلامی هستند و امروز که در میان هجوم دشمنان انقلاب در جنگ نرم و تهاجم فرهنگی قرار گرفته ایم ، انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل دانشجو یک نیاز اساسی محسوب می شود.

وی افزود: دانشجو و دانشگاه باید انقلابی بماند و فرهنگ شهادت در تمامی کلاسها و مراکز آموزشی نهادینه شود تا با استفاده از آن بتوان به رشد و سعادت رسید.شهدای دانشجو در دوران سخت جنگ تحمیلی از کلاس های درس  به جبهه های نبرد رفتند و به  ملت ایران و امت اسلامی درس عزت، استقلال و آزادی ارائه کردند، لذا امنیت و اقتدار امروز جامعه مرهون رشادت و ایثار گری همین شهدائی است که از تمام هستی خود مایه گذاشتند و همه نیز باید قدردان آن باشند.

دکتر شرفی اضافه کرد: مسئولین جنگ همچون شهید باکری همواره از میان دانشجویان انتخاب می شدند که توام با تحصیل ، پیشرو در مسائل انقلاب ، جنگ و جهاد بودند و ما نیز باید تا آخرین قطره خون خود پای انقلاب در جهت تداوم و پابرجایی آن باستیم .

دکتر شرفی افزود: پیشرفت های ایران در جبهه علم و دانش تا ساخت واکسن کرونا، اهداف غیر ممکن را ممکن ساخته و بیگانگان را به شگفتی واداشته است.

دکتر شرفی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و گرامیداشت اولین سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی، گفت: شهدا همه وجود خود را در مسیر ولایتمداری حضرت زهرا(س) تطبیق دادند و بر اساس آن برای ماندگاری اسلام و انقلاب و ولایت فقیه مجاهدانه به شهادت رسیدند.

دکتر شرفی در ادامه ضمن تشکر از خانواده شهدا و ایثارگران حاضر در مراسم تصریح کرد: جامعه دانشگاهی باید با تربیت دانشجویان توانمند و آشنا با فرهنگ ایثار و شهادت، در جهت اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی گام بردارد.

دکتر حسن شرفی در پایان سخنان خود ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکارن برگزاری این جشنواره گفت: اولین جشنواره مجازی ایثار دانشجویی با همکاری شورای فرهنگی این واحد استانی و اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه جامع علمی کاربردی از ابتدای شهریور ماه سال جاری آغاز به فعالیت کرد و آثار متعددی را از دانشجویان مراکز آموزش علمی کاربردی سراسر کشور دریافت نمود.

در این مراسم گزارشی از روند برگزاری جشنواره فرهنگی هنری ایثار دانشجویی توسط دبیر هیات داوران ارائه شد و 15 اثر برگزیده جشنواره معرفی گردید.

اسدی مرام دبیر هیات داوران جشنواره ضمن قرائت بیانیه هیات داوران گفت: با توجه به اینکه بسیاری از هنرمندان کشور از دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی هستند، سطح جشنواره ایثار دانشجویی بالا بود و تمامی آثار دریافتی قابل تقدیر اند.

همچنین در این مراسم خانم محنا امیری که از برگزیدگان بخش شعر جشنواره بود ضمن قرائت شعر خود به عنوان نماینده برگزیدگان لوح تقدیر دریافت کرد.

در پایان این مراسم از خانواده شهید مدافع سلامت خانم فریبا بهرام نژاد، آقای فردین قمامی فرزند شهید و آقای پوریا جلالی از مدافعان حرم تجلیل به عمل آمد.

هیات داوران

 1. آقای کیوان شمشیربیگی داور رشته فیلمنامه
 2. خانم مریم رحمانی داور رشته شعر
 3. آقای مهدی اسدی تبار داور رشته گرافیک
 4. آقای مرتضی اسدی مرام داور رشته داستان کوتاه و نمایشنامه

اسامی برگزیدگان

 1. مقام اول رشته شعر آقای رضا اسمخانی( مرکز جهاد دانشگاهی زنجان)
 2. مقام دوم رشته شعر آقای احمد رفیعی وردنجانی(مرکز نگین چهارمحال بختیاری)
 3. مقام سوم رشته شعر خانم محنا امیری(مرکز جهاد دانشگاهی کرمانشاه)
 4. مقام اول رشته نمایشنامه نویسی (خیابانی) آقای امیر حسین شفیعی(مرکز فرهنگ و هنر واحد 13 تهران)
 5. مقام دوم رشته نمایشنامه نویسی (خیابانی) آقای مجتبی مرادی(فارغ التحصیل مرکز فرهنگ و هنر کرمانشاه)
 6. مقام سوم رشته نمایشنامه نویسی (خیابانی) آقای مالک آبسالان(مرکز دهلران ایلام)
 7. اثر برگزیده رشته نمایشنامه نویسی صحنه­ ای آقای کاظم ارجمندنیا(مرکز نیکان بوشهر)
 8. اثر شایسته تقدیر رشته نمایشنامه نویسی صحنه­ ای آقای محمد رحمانیان ثابت(مرکز فرهنگ و هنر واحد 46 تهران)
 9. اثر شایسته تقدیر رشته داستان کوتاه خانم پگاه شاهمرادی(مرکز فرهنگ و هنر واحد 12 تهران)
 10. مقام اول رشته فیلم نامه نویسی آقای شمسی وفایی(مرکز جهاد دانشگاهی کرمانشاه)
 11. مقام دوم رشته فیلم نامه نویسی (اثر مشترک) آقایان داوود میرخان و علیرضا حیدریان(مرکز فرهنگ و هنر واحد 48 تهران)
 12. مقام سوم رشته فیلم نامه نویسی آقای ابراهیم احمدی مقدم(مرکز فرهنگ و هنر واحد 48 تهران)
 13. مقام اول رشته گرافیک خانم مرجان افشار(مرکز فرهنگ و هنر واحد 34 تهران)
 14. مقام دوم رشته گرافیک خانم آتنا پاشاپوریان(مرکز شماره یک ایلام)
 15. مقام سوم رشته گرافیک آقای علی پولادی (مرکز امام رضا(ع) کرمانشاه)

کلید واژه ها: جشنواره ایثار دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور


( ۱ )

نظر شما :