نشست خبری سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد

۱۷ دی ۱۳۹۹ | ۰۶:۳۴ کد : ۵۳۲۲۸ اخبار

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه: صبح امروز همزمان با آغاز مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی، نشست خبری دکتر حسن شرفی سرپرست این دانشگاه با حضور جمعی از اصحاب رسانه و مطبوعات استان، برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر شرفی ضمن خیرمقدم به اصحاب رسانه حاضر در سالن، با اشاره به فرمایش امیر المومنین علی (ع) در خصوص هم سویی و هم گرایی علم و عمل با هدف رسیدن به نتیجه مطلوب، گفت: از آبان ماه سال جاری مسئولیت خود در این دانشگاه که دانشگاهی نسل سوم و شغل محور است را آغاز کردم.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری ادامه داد: در این دانشگاه هدف تربیت دانش آموختگانی با پنجه کارآمد و دارای مهارت در حوزه شغلی­شان است که بتوانند به عنوان کارآفرین در جامعه ایفای نقش نمایند.

دکتر شرفی تصریح کرد: تمرکز این دانشگاه برای دوره های بلند مدت آموزشی در مقاطع کاردانی و کارشناسی است و علاوه بر این، این دانشگاه متولی دوره های آموزشی کوتاه مدت در کشور است.

دکتر شرفی اضافه کرد: توسعه دوره های آموزشی در دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه باید بر اساس نیازهای منطقه ای باشد و این دانشگاه از تمامی صاحبان صنایع استان در جهت اجرای دوره های آموزشی بلند مدت و کوتاه مدت، دعوت می نماید.

سرپرست واحد استانی کرمانشاه با اشاره به طرح پایش مدرسان در دانشگاه جامع علمی کاربردی، گفت: سطح بالای تخصص و داشتن سابقه کار عملی برای جذب مدرسان در این دانشگاه، ملاک عمل است.

دکتر شرفی ضمن اعلام تنوع موجود در رشته های تحصیلی دانشگاه جامع علمی کاربردی، افزود: سطح بندی مراکز علمی کاربردی یکی دیگر از طرح های خوبی بود که در این دانشگاه اجرا شد و مراکز علمی کاربردی باید با توجه به رسالت و توانمندی های خود جذب دانشجو داشته باشند.

وی ادامه داد: در دانشگاه جامع علمی کاربردی رشته هایی که منجر به اشتغال می شود مدنظر است و میزان شهریه این دانشگاه نیز بسیار مناسب است.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه در بخش پایانی سخنان خود یکی دیگر از نقاط قوت دانشگاه جامع علمی کاربردی را برگزاری جشنواره ها و برنامه های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی اعلام کرد و افزود: این دانشگاه علاه بر فعالیت های آموزشی و پژوهشی در حوزه فرهنگی و اجتماعی پویا است و می تواند با همکاری رسانه ها در جهت توسعه استان نقش مهمی ایفا کند.

در ادامه این نشست دکتر شفیعی معاون علمی واحد استان کرمانشاه ضمن درخواست از اصحاب رسانه برای اطلاع رسانی هرچه بهتر آغاز مرحله تکمیل ظرفیت در دانشگاه جامع علمی کاربردی، گفت: واحد استان کرمانشاه در 40 رشته محل در مقاطع کاردانی و کارشناسی برای نیم سال دوم 1400-1399 به صورت تکمیل ظرفیت، پذیرش دانشجو دارد.

وی افزود: در نیمسال جاری کلاس های عملی با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری برگزار شد و در صورت موافقت ستاد مبارزه با کرونا تمامی کلاسهای درسی این دانشگاه در نیم سال دوم به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

دکتر شفیعی با اشاره به برگزاری 5 رویداد شتابی طی سال جاری در مراکز آموزش علمی کاربردی کرمانشاه، گفت: برگزاری این رویدادهای شتاب(استارت آپ) منجر به جذب سهمیه 5 مرکز نوآوری برای مراکز علمی کاربردی کرمانشاه شد.

وی ادامه داد: تاسیس مراکز نوآوری در مراکز آموزش علمی کاربردی، زمینه کمک به ایده های دانشجویان و دانش آموختگان جهت ایجاد کسب و کار برای آنان را فراهم می کند.

دکتر شفیعی با اشاره به فراخوان جذب مدرس در مهر ماه سال جاری گفت: 103 نفر به مرحله مصاحبه با کارگروه های صلاحیت علمی در دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه دعوت خواهند شد و در نهایت از میان آنها 27 نفر برگزیده و به عنوان مدرس حق التدریس با این دانشگاه همکاری خواهند داشت.

دکتر شفیعی در پایان سخنان خود از تصویت 6 دوره آموزشی کوتاه مدت در دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه طی سال جاری خبر داد.

همچنین در این نشست خبری دکتر غفاری معاون اجرایی واحد استان کرمانشاه نیز گزارشی از برنامه های فرهنگی اجرا شده در دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه طی سال جاری ارائه داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، برنامه های مختلف فرهنگی از جمله اولین جشنواره فرهنگی هنری ایثار دانشجویی به میزبانی واحد استان کرمانشاه برای دانشجویان مراکز آموزش علمی کاربردی سراسر کشور به صورت مجازی برگزار شد.

وی افزود: اجرای اولین تئاتر خیابانی حوزه سلامت با هدف ارائه آموزش های پیشگیری از ابتلا به کرونا در بهمن ماه 1399، از جمله برنامه های فرهنگی پیش رو برای امسال است.

دکتر غفاری خاطرنشان کرد: دانشجویان مراکز علمی کاربردی استان کرمانشاه با ارسال بیش از 50 اثر به جشنواره های درون دانشگاهی رویش و جشنواره حرکت، نقش فعالی در برنامه های حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور دارند.

وی در پایان سخنان خود گفت: وام شهریه یک میلیون تومانی برای دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی در کنار شهریه تحصیلی پایین، امتیاز خوبی برای دانشجویان این دانشگاه است.

کلید واژه ها: نشست خبری سرپرست دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه پذیرش دانشجو دانشگاه علمی کاربردی تکمیل ظرفیت


نظر شما :