رویداد شتاب نخود می تواند عامل توسعه صنعت کشاورزی استان باشد

۲۴ دی ۱۳۹۹ | ۰۳:۳۷ کد : ۵۳۴۰۷ اخبار

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه: در چهارمین نشست هماهنگی برگزاری رویداد شتاب نخود که روز دوشنبه 22 دی ماه 1399 با حضور دکتر شرفی سرپرست این دانشگاه، دکتر آزادی رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه، آقای مرادی رییس شورای ملّی نخود، مهندس مهرابی مدیر ترویج جهاد کشاورزی استان و سایر اعضای کمیته راهبردی این رویداد برگزار شد، حاضران در نشست به بیان دیدگاه‌ها و نظریات خود پرداختند.

در ابتدای نشست دکتر شرفی ضمن خوشامدگویی به حضار مقدمه‌ای در خصوص سیاست‌های دانشگاه در حوزه آموزش و ترویج کارآفرینی بیان نمود.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه گفت: رویداد شتاب نخود در این دانشگاه به منظور گسترش ابعاد و اثربخشی در سه محور تولید، زنجیره تامین و صنایع تبدیلی برگزار خواهد شد.

وی افزود: رویداد شتاب نخود می تواند عامل توسعه صنعت کشاورزی استان باشد.

در ادامه دکتر آزادی رییس پارک علم و فناوری نیز ضمن اعلام تقبل بخشی از هزینه‌های رویداد توسط پارک علم و فناوری پیشنهاد کرد که از ظرفیت‌های اتاق بازرگانی و دانشگاه علوم پزشکی نیز در گردآوری ایده‌ها استفاده شود.

وی افزود: هدایت ایده پردازان به سمت‌وسوی مشکلات و معضلات فناورانه می‌تواند به دریافت ایده‌های غنی‌تر کمک کند.

سپس آقای مرادی رئیس شورای ملّی نخود ضمن تشکر از متصدیان برگزاری رویداد، آمادگی شورای ملّی نخود در حمایت از ایده‌ها و تأمین بخشی از هزینه‌های رویداد را اعلام کرد و پیشنهاد داد این رویداد در خردادماه سال 1400 همزمان با جشنواره نخود و در سطح ملّی برگزار شود. 

همچنین در این نشست مهندس مهرابی مدیر ترویج جهاد کشاورزی استان نیز ضمن اعلام آمادگی این اداره کل در تامین بخشی از هزینه‌های رویداد شتاب نخود، اظهار کرد: در حل مشکلات حوزه نخود، محورهای صنایع تبدیلی و زنجیره تأمین به نسبت محور تولید از اولویت بالاتری برخوردار هستند.

وی خواستار تمدید زمان برگزاری رویداد شتاب نخود شد.

در این نشست دکتر شفیعی معاون علمی واحد استان کرمانشاه به تشریح پیشینه اقدامات صورت گرفته در زمینه برگزاری این رویداد پرداخت و مهندس حریری کارشناس مسئول پژوهش واحد استانی توضیحاتی درباره طرح پیشنهادی رویداد نخود، بیان کرد.

کلید واژه ها: رویداد شتاب نخود استارت آپ دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه


نظر شما :